Urla'daki En Pahalı Özel Yurtlar

Urla Özel Yurtlar ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bir yarımadada yer aldığından uzun bir kıyı şeridi olan Urla İzmir'in en güzel ve huzurlu ilçelerindendir. Barbaros Köyü, Özbek Köyü ve Balıklıova gibi yeşilliğin bol olduğu köyleri ile Demircili Koyu, Altınköy Koyu ve Çeşmealtı Mavi Plaj gibi gizli kalmış eşsiz koyları Urla'yı yaşamak için çekici bir yer yapmıştır. Burada yaşayan insanlar boş zamanlarını Güvendik Tepesi, Urla İskele ve Malgaca Pazarı'nda geçirmektedir. Malgaca'da ayrıca görülmeye değer Malgaca İçmeleri de yer almaktadır. Ağaçlı Yol'da yapılan rahatlatıcı bir yolculuğun ardından denize ulaşmanın verdiği canlandırıcı his bu ilçenin güzelliklerinden yalnızca bir tanesidir. Bunların yanı sıra Urla'da Klazomenai Antik Kenti, Urla Sanat Sokağı, Necati Cumalı Anı ve Kültür Evi gibi yerler de bulunmaktadır. İlçede yer alan üniversite yerleşkeleri de öğrencilerin burada yaşamayı tercih etme nedenlerindendir.

Urla'daki üniversite yerleşkeleri:

  • Ege Üniversitesi Urla Yerleşkesi
  • İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Yerleşkesi

Urla'da bulunan yurtların fiyatları 2022 yılında ortalama olarak yıllık 30.000 TL ile 40.000 TL arasında değişmektedir. En uygun yurtları incelemek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Urla'da aylık en düşük ücretli kız ve erkek öğrenci yurtları yaklaşık 3.000 TL’dir.

Urla'da tek kişilik oda fiyatları oda olanaklarına göre değişkenlik göstermektedir. En popüler ve konforlu yurtların tek kişilik oda fiyatı yaklaşık 2.000 TL’dir.

1+0, 1+1, 2+0 ve 2+1 daireler özelinde bakıldığında aylık kira ortalamaları;

  • Ege Üniversitesi Urla Yerleşkesi'nin bulunduğu İskele Mahallesi'nde 2.500 TL ile 5.000 TL arasındadır.
  • İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Yerleşkesi'nin bulunduğu Gülbahçe Mahallesi'nde 2.900 TL ile 9.000 TL arasındadır.