Kartal'daki Özel Yurtlar

Kartal Özel Yurtlar ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alan Kartal doğal güzellikleriyle görece sakin ilçelerdendir. Kartal Sahili, Aydos Ormanı ve Gölü, Dragos Tepesi ile doğal bir ortama sahip olan Kartal ilçesi merkezdeki dükkânlar, alışveriş yerleri, kafe ve restoranlarla insanlara güzel bir yaşam alanı sunmaktadır. Marmara Üniversitesi Dragos Kampüsü, İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü, Gedik Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Cevizli Yerleşkesi, Yeditepe Üniversitesi’nin bazı yerleşkelerine ev sahipliği yapan Kartal öğrencilerin tercih ettiği yerlerdendir.

Kartal’da bulunan yurtların fiyatları 2022 yılında ortalama olarak yıllık 30.000 TL ile 70.000 TL arasında değişmektedir. En uygun yurtları incelemek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kartal’da 2022 yılı aylık en düşük ücretli kız ve erkek öğrenci yurtları yaklaşık 3.000 TL’dir.

Kartal’da tek kişilik oda fiyatları oda olanaklarına göre değişkenlik göstermektedir. En popüler ve konforlu yurtların tek kişilik oda fiyatı yaklaşık 3.500 TL’dir.

1+0, 1+1, 2+0 ve 2+1 daireler özelinde bakıldığında aylık kira ortalamaları;

  • Marmara Üniversitesi Dragos Kampüsü ve İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü'nün bulunduğu Orhantepe semtinde 5.500 TL ile 12.000 TL arasındadır.
  • İstanbul Gedik Üniversitesi Kartal Yerleşkesi'nin bulunduğu Cumhuriyet Mahallesi'nde 4.000 TL ile 9.000 TL arasındadır.
  • İstanbul Medeniyet Üniversitesi Cevizli Yerleşkesi'nin bulunduğu Atalar semtinde 4.500 TL ile 30.000 TL arasındadır.