Ankara'daki Başkent Üniversitesi'ne Yakın Yurtlar

Başkent Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Başkent Üniversitesi’ne yakın özel öğrenci yurtları arıyorsanız sizin için yararlı olabilecek bilgiler yazımızdadır. “Ankara yurtları” hakkında bilgi almak için Ankara Kız Yurtları ve Ankara Erkek Yurtları sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Başkent Üniversitesi Hakkında

Başkent Üniversitesi 13 Ocak 1994’te Türkiye Organ Nakli ve Yanık Tedavi Vakfı ile Haberal Eğitim Vakfı tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin ikinci vakıf üniversitesi olan Başkent Üniversitesi günümüzde 3 yerleşkede eğitim faaliyetlerini yürütmektedir:

• Bağlıca Yerleşkesi
• Bahçelievler Yerleşkesi
• Kazan Yerleşkesi

Başkent Üniversitesi 12 fakülte, 7 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul, 1 devlet konservatuvarı ve 8 enstitüsü ile eğitim vermektedir. Başkent Üniversitesi’nin Ankara’da enstitü, sağlık merkezi ve uygulama oteli gibi çok sayıda tesisi bulunmaktadır. Kazan’da Kazan Meslek Yüksekokul ile Transplantasyon ve Gen Bilimleri Enstitüsü yer almaktadır. Ayrıca Kızılcahamam’da Patalya Termal Resort Otel ve Gölbaşı’nda Patalya Lakeside Resort Otel gibi tesisleri vardır. Ankara dışında Adana ve Konya’daki sağlık hizmetleri meslek yüksekokullarının yanı sıra İstanbul, İzmir, Sakarya, Adana, Antalya, Tokat, Zonguldak, Hatay, Şanlıurfa, Konya ve Yalova gibi birçok ilde uygulama ve araştırma merkezleri, diyaliz merkezleri, eğitim ve dinlenme tesisleri vardır.

Başkent Üniversitesi’nin Kendi Yurdu Var mı?

Başkent Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerin merak ettiği soruların başında kendi yurdu olup olmadığı gelmektedir. Başkent Üniversitesi’nin 1 tanesi erkek öğrenciler, diğer 2 tanesi kız öğrenciler için olmak üzere 3 blokluk, toplam 456 yatak kapasiteli öğrenci yurtları bulunmaktadır. Engelli öğrencilerin yaşamasına uygun odalar da bulunmaktadır.

Yurtların oda özellikleri, adres, telefon numarası ve ücret gibi bilgilerine üniversitenin sitesinden ulaşabilirsiniz. Yurt başvuruları ilan edilen tarihlerde üniversitenin sitesinden yapılmaktadır.

Arina Kız Öğrenci YurduÇankaya, Ankara
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Bu işletme özel popüler seçim olarak gösterilir.
Özel Popüler
Banyolu Suit Odalar Wi-Fi Ulaşıma Yakın, Merkezi Kahvaltı Ücretsiz

Arina Kız Öğrenci Yurdu bir Venüs Grup iştirakidir. Venüs Grup Ankara ve çevresinde sayısız projeye imza atmış; çok sayıda Rezidans ve Yurt işletmelerini; kalite standartlarını kriter alarak açılışa sunmuştur.

Özel Mine Kız Öğrenci Yurdu Çankaya, Ankara
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Bu işletme özel popüler seçim olarak gösterilir.
Özel Popüler
Wi-Fi Ulaşıma yakın Merkezi konum Kahvaltı Ücretsiz

Ankara Özel Mine Kız Öğrenci Yurdu olarak tamamı yenilenmiş binamızda kaliteden ödün vermeden evinizin sıcaklığında otel konforu yaşatıyoruz. Yurdumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışmaktadır.

Özel Eylül Kız Öğrenci ResidenceÇankaya, Ankara
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok Popüler
Banyolu Suit Odalar Wi-Fi Merkezi Konum Ücretsiz Kahvaltı ve Akşam Yemeği

Baba evi kadar güvenli, anne eli kadar şefkatli, huzurun konforun Ankaradaki adresi olan Özel Eylül Kız Öğrenci Residence, öğrencilerin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek modern, rahat, huzurlu ve güvenli bir ortam sağlamaktadır.

Alkın Kız Öğrenci Yurdu - EmekÇankaya, Ankara
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Wi-Fi Ulaşıma yakın Merkezi konum Kahvaltı Ücretsiz & Akşam Yemeği

Modern, kaliteli, disiplinli hizmet anlayışı, deneyimli, profesyonel ve güler yüzlü yönetim kadrosuyla 2000 yılında bugüne aynı çizgide hizmet vermektedir.

Pozitif Suites Kız Yaşam MerkeziEtimesgut, Ankara
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Banyolu Suit Odalar  Başkent Üniversitesine Yürüme Mesafesinde Hobi Mutfağı

4 yıldızlı otel konseptinde! Başkent üniversitesi yürüme mesafesinde Çankaya, Atılım, Odtü ve Hacettepe tek vesait. Ücretsiz servis, açık büfe kahvaltı, lüx akşam yemeği. Kapalı havuz, fitness salonu.

Özel Cebeci Gardenya Kız Öğrenci YurduÇankaya, Ankara
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Öne Çıkan Yurtlar Wi-Fi Ulaşıma yakın Merkezi konum Ücretsiz Kahvaltı

Ankara üniversite eğitiminin merkezi konumundaki Cebeci semtinde, farklı anlayış, büyük yenilikler ve en iyi hizmet garantisiyle siz değerli öğrencilerimizin hizmetinizdeyiz.

Özel Güneş Erkek Öğrenci Yurdu Çankaya, Ankara
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Banyolu Suit Odalar Wi-Fi Merkezi Konum  Ücretsiz Kahvaltı ve Akşam Yemeği

Özel Güneş Erkek Öğrenci Yurdu, öğrencilerimizin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek konfora sahip, modern, rahat, huzurlu ve güvenli bir ortam sağlamaktadır..

On Mayıs Kız Öğrenci Yurdu Bahçelievler ŞubesiÇankaya, Ankara
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Ulaşıma yakın Fitness Odalarda Tv Ücretsiz Kahvaltı ve Akşam Yemeği

Annemizin evi kadar sıcak. Yirmi yıllık tecrübemizle kalite ve güven sunmaktayız . Beş yıldızlı otel konseptindeyiz. Kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. GSB On Mayıs Kız Öğrenci Yurdu Bahçelievler Şubesinde; odalar modern otel mimarisi çizgilerinde tasarlanmış ve dekore edilmiştir.

Özel Kurtuluş Kız Öğrenci YurduÇankaya, Ankara
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Ulaşıma yakın Fitness Odalarda TvÜcretsiz Kahvaltı ve Akşam Yemeği

Yurdumuzda öğrencilerimizin tüm ihtiyaçları düşünülmüş olup kurumumuzda; revir, market, kuaför, spor salonu, kırtasiye, sinema salonu, etüt odası, çamaşırhane, ütü odası, kafeterya, teras hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Ankara Duru Kız Öğrenci Yurtları Çankaya, Ankara
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Banyolu Suit Odalar Wi-Fi Merkezi Konum  Ücretsiz Kahvaltı ve Akşam Yemeği

Öğrencilerimizin konforunu, huzurunu ve mutluluğunu ön planda tutan bir anlayışla projesi hazırlanmış ve yönetim çalışan kadromuz da bu doğrultuda büyük bir titizlikle seçilmiştir.

Alkın Kız Öğrenci Yurdu - BahçelievlerÇankaya, Ankara
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Wi-Fi Banyolu Suit Odalar Ücretsiz Servis Odalarda Tv Etüd Salonu

Ankara Bahçelievler'de En Köklü Özel Kız Yurtları olarak hizmet vermektedir. Öğrencilerimizin rahat, güvenli ve konforlu bir ortamda olabilmeleri için tüm düzenlemeler özenle yerine getirilmektedir.

Nar Kız Öğrenci YurduÇankaya, Ankara
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok Popüler
Klimalı Banyolu Suit Odalar  Ücretsiz Kahvaltı ve Akşam Yemeği Merkezi Konum

Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi'nin tam karşısındadır. 80 kişilik, günlük olarak dezenfekte edilen hijyenik bir yurttur. Organik malzemelerden yapılan yemekleri ile öğrencilerine hizmet vermektedir.

Ankara Özel Göksu Erkek Yurdu
4 oda tipi 14,80 km
Ankara Özel Göksu Erkek Yurdu
Kazakistan caddesi 12. Sokak No:6 Cumhuriyet Lisesi Karşısı

Kendi mutfağımızda aşçılarımız tarafından hazırlanan zengin sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunmaktayız. Odalar başta olmak üzere yurt binası içerisindeki tüm ortak kullanım alanlarında hijyeni ön planda tutmaktayız.

Çankaya Öğrenci Yurtları, Ankara Başkent Üniversitesi'ne Yakın Yurtlar
İhlas Vakfı Maltepe Erkek Öğrenci Yurdu
2 oda tipi 16,94 km
İhlas Vakfı Maltepe Erkek Öğrenci Yurdu
Maltepe Mah. Onur Sokak No:4

Yurdumuzun şehir merkezinde, Ankaray Demirtepe metro istasyonuna 50 metre mesafede olması sebebiyle şehrin her yerine kolay ve kısa sürede ulaşım imkanı Ferah, sessiz ve temiz yatakhaneler Elbise, valiz ve kitap dolapları. Kombili ısınma ve 24 saat sıcak su. Su kesintileri için 20 tonluk su deposu. Çamaşırhane (yıkama, kurutma makineleri ve ütü odası). Katlara telefon bağlantısı. Kondisyon salonu. Masa tenisi odası. Sosyal ve kültürel faaliyetler. Giriş ve çevre güvenliği. Öğrencilerin 24 saat danışabilecekleri rehber, psikolojik danışmanlar ve gece sorumlusu. Revir

Çankaya Öğrenci Yurtları, Ankara Başkent Üniversitesi'ne Yakın Yurtlar
Ankara'daki 0-24 özel yurt listelendi. (0,01 saniye)

Başkent Üniversitesi’ne Yakın Özel Yurtlar

Başkent Üniversitesi’ne yakın özel öğrenci yurtları arıyorsanız öncelikle bölümünüzde zorunlu hazırlık programı olup olmadığını öğrenmelisiniz. Eğer hazırlık okuyacaksınız en az bir yıl Bağlıca Yerleşkesi’nde öğrenim göreceksiniz. Başkent Üniversitesi’nin yerleşkelerine yakın yurtları ve yurt fiyatlarını yazımızda inceledik.

Bağlıca Yerleşkesi’ne Yakın Yurtlar

Başkent Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İletişim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ticari Bilimler Fakültesi ya da Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’ni kazandıysanız Bağlıca Yerleşkesi’nde öğrenim göreceksiniz. Bağlıca Yerleşkesi Etimesgut ilçesine bağlıdır. Yerleşkenin çevresinde otobüs ve dolmuş durakları gibi ulaşım olanakları bulunmaktadır. Ayrıca Metro’nun Koru istasyonundan otobüsle aktarma yaparak yerleşkeye ulaşabilirsiniz. Yolda çok fazla zaman kaybetmek istemiyorsanız öncelikli tercihinizin Etimesgut Öğrenci Yurtları ya da Yenimahalle Öğrenci Yurtları olmasını öneririz.

Etimesgut Yurtları ve Yurt Fiyatları

Etimesgut KYK Yurtları, Etimesgut Özel Yurtlar ve Etimesgut Apartlar üniversite öğrencilerinin barınma için öncelikli tercihlerindendir. Etimesgut’taki KYK Yurtları fiyatları özel yurtlardan daha uygun olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Bununla birlikte odalarda yatak sayısının fazlalığı öğrencilerin Etimesgut özel öğrenci yurtlarını ve Etimesgut apartlarını da seçmelerine neden olmaktadır.

Etimesgut KYK Kız Yurtları ve Etimesgut KYK Erkek Yurtları

Etimesgut’ta 1 tane KYK yurdu bulunmaktadır: Bağlıca Öğrenci Yurdu. Yenimahalle’deki KYK yurtları da Etimesgut’a yakın olduğu için tercih edilebilmektedir. KYK Yurtlarını tercih etmek isteyen öğrenciler GSB’nin dönem başında belirlediği tarihlerde e-Devlet üzerinden başvuru yapabilmektedir.

Etimesgut Özel Öğrenci Yurdu

Etimesgut ilçesi bazı üniversitelerin yerleşke kurmasıyla gelişim göstermeye başlayan bir ilçedir. Bu nedenle birçok yurda ev sahipliği yapmaktadır. "Etimesgut Kız Yurdu" ve "Etimesgut Erkek Yurdu" arayışında olan öğrenciler öncelikle yerleşkelerine yakın yurtları seçmektedir. Etimesgut yurtlarını araştıran öğrencilerin en çok merak ettiği konular yurt çevresinin güvenli olup olmadığı, yurt fiyatları ve yurdun ulaşım olanakları olmaktadır.

Etimesgut Yurt Fiyatları

Etimesgut yurt fiyatları yurdun konumu, yurt özellikleri ve odalardaki kişi sayısına göre değişmektedir. Yerleşkelere yakın yurtlar uzak yurtlara göre genellikle daha pahalı olmaktadır. 2024 Bahar döneminde Etimesgut yurt fiyatları aylık 10.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. 4-6 kişilik oda fiyatları 10.000 TL’den başlamaktayken tek kişilik odalar yaklaşık 15.000 TL’dir. "Etimesgut Kız Yurtları" ve "Etimesgut Erkek Yurtları" arıyorsanız Etimesgut Özel Öğrenci Yurtları yerleşkenizi seçerek yurt özelliklerini ve oda bilgilerini inceleyebilir, ücretsiz SMS sistemimizi kullanarak bölgedeki yurt fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Bahçelievler Yerleşkesi’ne Yakın Yurtlar

Başkent Üniversitesi’nin Ankara Hastanesi, Tıp Fakültesi Dekanlığı, Diş Hekimliği Fakültesi’nin birimleri Bahçelievler Yerleşkesi’nde bulunmaktadır. Bahçelievler Yerleşkesi Çankaya’ya bağlıdır. İlçenin Bahçelievler ve Maltepe semtlerinde konumlanmıştır. Yerleşkenin çevresinde Ankaray’ın Bahçelievler ve Beşevler istasyonları ile otobüs ve dolmuş durakları bulunmaktadır. Yolda çok fazla zaman kaybetmek istemiyorsanız öncelikli tercihinizin Çankaya Öğrenci Yurtları, Bahçelievler Öğrenci Yurtları ya da Maltepe Öğrenci Yurtları olmasını öneririz.

Çankaya Yurtları ve Yurt Fiyatları

Üniversite öğrencileri barınmak amacıyla Çankaya KYK Yurtları, Çankaya Özel Yurtlar ve Çankaya Apartlarını daha öncelikli tercih etmektedir. Çankaya’daki KYK Yurtları özel yurtlardan daha uygun fiyatlı olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Bununla birlikte odalarda yatak sayısının fazlalığı öğrencilerin Çankaya özel öğrenci yurtlarını ve Çankaya apartlarını da seçmelerine neden olmaktadır.

Çankaya KYK Kız Yurtları ve Çankaya KYK Erkek Yurtları

Çankaya’da Cebeci Erkek Yurdu, Tahsin Banguoğlu Yurdu, Mahmut Nedim Zapçı Yurdu, Yenişehir Yurdu, Nenehatun Yurdu, Emine Şerife Hanım Öğrenci Yurdu, Osman Tan Öğrenci Yurdu ve Beytepe Öğrenci Yurdu olmak üzere toplam 8 tane KYK yurdu bulunmaktadır. KYK Yurtlarını tercih etmek isteyen öğrenciler dönem başında GSB’nin belirlediği tarihlerde e-Devlet üzerinden başvuruda bulunabilmektedir.

Çankaya Özel Öğrenci Yurdu

Çankaya ilçesi gerek merkezi konumuyla gerekse birçok üniversitenin yerleşkesi kurulmuş olması nedeniyle çok sayıda yurda ev sahipliği yapmaktadır. "Çankaya Kız Yurdu" ve "Çankaya Erkek Yurdu" arayan öğrenciler öncelikle yerleşkelerine yakın yurtları seçmektedir. Çankaya yurtlarını araştıran öğrencilerin en çok merak ettiği konular yurdun konumu, yurttaki hizmetler ve yurt fiyatı olmaktadır.

Çankaya Yurt Fiyatları

Çankaya yurt fiyatları yurdun bulunduğu çevreye, öğrenciye sunulan olanaklara ve en önemlisi de seçeceğiniz odanın kaç kişilik olduğuna göre değişmektedir. Yerleşkelere yakın yurtlar uzak yurtlara göre genellikle daha pahalı olmaktadır. 2024 Bahar döneminde Çankaya yurt fiyatları aylık 5.000 TL ile 26.000 TL arasında değişmektedir. 4-6 kişilik oda fiyatları 5.000 TL’den başlamaktayken tek kişilik odalar yaklaşık 26.000 TL’dir. "Çankaya Kız Yurtları" ve "Çankaya Erkek Yurtları" arıyorsanız Çankaya Özel Öğrenci Yurtları yerleşkenizi seçip yurt özelliklerini ve oda bilgilerini görebilir, ücretsiz SMS sistemimizi kullanarak bölgedeki yurt fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.