Balçova'daki Özel Yurtlar

Balçova'daki 0-1 özel yurt listelendi. (0,03 saniye)

Balçova Özel Yurtlar ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Balçova bir kıyı ilçesinden beklendiği gibi su ile iç içe bir ilçedir. Güzel sahiliyle yerli ve yabancı turistleri kucaklayan ilçe, çevresinde çok sayıda termal otel ve tesisin bulunduğu Agamemnon Kaplıcaları ile de ünlüdür. İnciraltı Kent Ormanı, Balçova Teleferik, Deniz Müzesi, Bağımsız Yargı ve Danıştay Anıtı Balçova'daki görülmeye değer yerlerdendir. Aynı zamanda ilçede yer alan su oyun parkları, orman içi piknik alanları, müze gemileri, alışveriş merkezleri ve yeme içme yerleri ilçeyi oldukça yaşanılası bir yer haline getirmiştir. Hem doğayla iç içe olunabilen hem de şehirde hissetmenizi sağlayan Balçova üniversite yerleşkelerine de ev sahipliği yapar. Bu yüzden birçok üniversite öğrencisi bu ilçede yaşamayı tercih etmektedir.

Balçova'daki üniversite yerleşkeleri:

  • Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Yerleşkesi
  • İzmir Ekonomi Üniversitesi Balçova Yerleşkesi

Balçova'da bulunan yurtların fiyatları 2022 yılında ortalama olarak yıllık 40.000 TL ile 60.000 TL arasında değişmektedir. En uygun yurtları incelemek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Balçova'da en düşük ücretli kız ve erkek öğrenci yurtları yaklaşık 2.000 TL’dir.

Balçova'da tek kişilik oda fiyatları oda olanaklarına göre değişkenlik göstermektedir. En popüler ve konforlu yurtların tek kişilik oda fiyatı yaklaşık 3.000 TL’dir.

1+0, 1+1, 2+0 ve 2+1 daireler özelinde bakıldığında 2022 yılı aylık kira ortalamaları;

  • Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Yerleşkesi İnciraltı Mahallesi'nde 5.000 TL civarındadır.
  • İzmir Ekonomi Üniversitesi Balçova Yerleşkesi'nin bulunduğu Fevzi Çakmak Mahallesi'nde 3.500 TL ve 7.00 TL arasındadır.