Edirne'deki Özel Yurtlar

Edirne Taş Apart - Balkan Öğrenci YurduMerkez, Edirne
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Özel Popüler Seçim
Sağlam Yapı Suit Odalar Üniversiteye Yakın ! Odalarda Mutfak ve TV

Edirne Taş Öğrenci Yurtları, Edirne Trakya Üniversitesi’nde okuyan ögrenciler için herbiri Edirne’nin en merkezi 4 farklı lokasyonunda bulunan apartlarıyla hizmet veren bir kuruluştur.

Hüseyin Hakkı Erkek Öğrenci YurduMerkez, Edirne
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Bu işletme Öne çıkan yurtlar arasında gösterilir.
Çok Popüler
Üniversitelere Yakın ! 3 Öğün Ücretsiz Yemek Büyük Ekran TV Kablosuz İnternet WC-Banyo

3-4 kişilik odalar. 3 öğün ücretsiz yemek. Parmak izli giriş sistemi ve kameralı güvenlik sistemi. Sınırsız internet. 24 saat özel güvenlik.

Edirne'deki 0-11 özel yurt listelendi. (0,03 saniye)

Edirne Hakkında

Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde bulunan Edirne şehri ülkemizin Avrupa’ya açılan kapısı konumunda bulunmaktadır. Bulgaristan ve Yunanistan’a sınırı bulunan il 413.031 nüfusa sahiptir.

Edirne’de Gezilip Görülecek Yerler

Tarih boyunca farklı uygarlıklara ev sahipliği yapan Edirne, İstanbul’un fethine kadar 88 yıl boyunca Osmanlı Devleti’nin başkentliğini yapmıştır. Tarihi ve doğal güzellikleri ile yılın her ayı yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olmaktadır. Edirne’de görülecek yerlerin başında Mimar Sinan’ın ustalık eseri olarak adlandırdığı Selimiye Camii yer almaktadır. 1575 yılında yapılan camii 2000 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir. Edirne‘de mutlaka ziyaret edilmesi gereken diğer bir yer ise Meriç Nehri’dir. Bulgaristan’da doğan nehir, Edirne’den geçerek Ege Denizi’ne dökülmektedir. Nehrin üzerinde yer alan Meriç diğer bir adıyla Mecidiye Köprüsü 1842 yılında Abdülmecit tarafından yaptırılmıştır. Tarihi olduğu kadar sanatsal özellikleriyle de dikkat çeken köprü, Edirne’yi ziyaret edenlerin görmesi gereken yerlerin başında gelir. Bunların yanında, Edirne Müzesi, Edirne Sağlık Müzesi, Balkan Savaşı Müzesi, Lozan Anıtı Kırkpınar Er Meydanı, Gökçetepe Tabiat Parkı ve Enez Sahili de Edirne de mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Edirne’de Bulunan Üniversiteler

Edirne’de bulunan tek üniversite olan Trakya Üniversitesi 1982 yılında kurulmuştur. Trakya Üniversitesi’nde 14 Fakülte, 4 Yüksekokul, 10 Meslek Yüksekokulu, 5 Enstitü ve Devlet Konservatuarı bulunmaktadır.

Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi Balkan Yerleşkesinde bulunurken; Eğitim Fakültesi İsmail Hakkı Tonguç Yerleşkesinde, Mimarlık Fakültesi Makedonya Yerleşkesinde, Mühendislik Fakültesi Ahmet Karadeniz Yerleşkesinde, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Ayşekadın Yerleşkesinde ve Güzel Sanatlar Fakültesi Karaağaç ilçesinde bulunmaktadır. Trakya Üniversitesi'nde eğitim görüyorsanız kampüsünüze yakın yurtları incelemek için Trakya Üniversitesi Yurt sayfasını inceleyebilirsiniz. Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Arda Meslek Yüksekokulu, Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Havsa Meslek Yüksekokulu, İpsala Meslek Yüksekokulu, Keşan Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Şehir Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu, Tunca Meslek Yüksekokulu, Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Trakya Üniversitesi'ne bağlı olarak eğitim vermektedir. Edirne’de bulunan yurtları incelemek ve yurt fiyatlarını öğrenmek için Edirne Yurt Fiyatları sayfasını inceleyebilirsiniz.

Edirne Yurtları

Trakya Üniversitesi’nin yerleşkelerinin birçoğu Edirne Merkez ilçede yer almaktadır. Ayrıca Keşan, Havsa, İpsala, Tunca, Uzunköprü ilçelerinde de yerleşkeler bulunmaktadır. Yerleşkenize en yakın, size en uygun yurtları Edirne Özel Yurtlar sayfasından inceleyebilirsiniz.