Bursa'daki Özel Yurtlar

Bursa'daki 2024 özel yurt fiyatları aylık en düşük 3.500TL ile en yüksek 11.000TL arasında değişmektedir.

Bursa yurt fiyatlarını topluca öğrenmek için Bursa Yurt Fiyatlarını Öğren sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İnsan Vakfı Ramazan Karaalp Kız YurduNilüfer, Bursa
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Wi-Fi Merkezi konum Ücretsiz Kahvaltı ve Akşam Yemeği Spor Salonu

İnsan Vakfı, üniversite gençliğine her anlamda destek olmak için açtığı öğrenci evlerinde şehir dışından gelen gençlerimize kendi medeniyet değerlerimize uygun barınma imkânı sağlıyor.

Bursa Egemen Kız ve Erkek Yurdu
2 oda tipi
Bursa Egemen Kız ve Erkek Yurdu
Koza Cad. No:10

Daire konseptindeki odalarımızda buzdolabı, fırın ve ocaktan oluşan ankastre setli, yermek masası ve sandalyeleri ile düşünülmüş mutfak, 1.sınıf kaliteli malzemelerden seçilmiş banyo, içinde oturma grubu bulunan salon, ayrıca siz gençlerin tüm ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış bir genç odası ve geniş balkonlu 58 m.kareden oluşan (1+1) daireler ve aynı conseptte 70 m.karede (2+1) dairelerden oluşan yaşam alanlarını keyifli ve güvenli bir akademik yıl için hizmetinize sunduk.

Bursa kız yurdu, erkek yurdu, öğrenci apartı ve yurt ücretleri için sitemizi inceleyin!
Bursa'daki 0-16 özel yurt listelendi. (0,03 saniye)

Bursa Hakkında

Türkiye’nin en kalabalık 4. ili olan Bursa, 2016 dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Türkiye’de birinci sırada yer almaktadır. Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin yanı sıra iş olanaklarının fazla olması göç almasına sebep olmaktadır.

Bursa’da Gezilip Görülecek Yerler

Osmanlı Devleti’nin 39 yıl başkentliğini yapan Bursa, Osmanlı döneminde yapılan çok sayıda esere sahiptir. Niğbolu Zaferi’nin ardından Yıldırım Bayezid tarafından yaptırılan Ulu Cami, Bursa’da görülecek eserlerin başında gelmektedir. Yirmi kubbeli yapı, ülkemizin en geniş camiilerinden biridir. Yeşil Cami, Gazi Orhan Bey Cami, Yıldırım Bayezid Cami ve Muradiye Cami de görülmesi gereken Osmanlı Dönemi eserlerindendir. Tophane Saat Kulesi, Yüzen Taşlar Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, Mudanya Mütareke Evi Müzesi, Nilüfer Hatun Müzesi, Panaroma 1326 Bursa Fetih Müzesi, Bursa Kalesi, İznik Kalesi, Kestel Kalesi, Ulubat Kalesi, İznik Roma Tiyatrosu, Orhan Gazi Türbesi, Osman Gazi Türbesi, Şehzade Mustafa Türbesi, 1. Murad Türbesi, Yıldırım Bayezid Türbesi ve 2. Murad Türbesi kente gelen ziyaretçilerin uğrak yerlerindendir. Uludağ Kayak Merkezi, Sopanlı Botanik Parkı, Kültürpark, Gölyazı, Sadagi Kanyonu, Saitabat Şelalesi, Karacabey Longoz Ormanı, Gölbaşı Gölü, Baraklı Göleti, Atatürk Kent Ormanı, Eskikaraağaç Avrupa Leylek Köyü, Tirilye ve Gölyazı doğa tutkunlarının en çok tercih ettiği yerlerdir.

Bursa'da Bulunan Üniversiteler

3milyonun üzerinde nüfusa sahip olan şehirde 3 adet üniversite bulunmaktadır. Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Mudanya Üniversitesi lisans düzeyinde eğitim vermektedir.

Uludağ Üniversitesi

1975 yılında kurulan Uludağ Üniversitesinde, 15 Fakülte, 2 Yüksekokul, 15 Meslek Yüksekokulu, 1 Konservatuar ve 4 Enstitü ile bulunmaktadır. Tıp Fakültesi, Bursa İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Veteriner Fakültesi , Ziraat Fakültesi , Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi,, Diş Hekimliği Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Nilüfer ilçesinde bulunan Görükle Kampüsünde; Hukuk Fakültesi Gemlik Sunğipek Asım Kocabıyık Yerleşkesinde; İlahiyat Fakültesi Fethiye Kampüsünde, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Ali Osman Sönmez Kampüsünde hizmet vermektedir. Güzel Sanatlar Fakültesi Mudanya ilçesinde; İşletme Fakültesi İnegöl ilçesinde bulunmaktadır. Bursa Uludağ Üniversitesine yakın yurtları incelemek isterseniz Uludağ Üniversitesi Yurt sayfasını inceleyebilirsiniz. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, İlahiyat Meslek Yüksekokulu, Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu, Karacabey Meslek Yüksekokulu, İnegöl Meslek Yüksekokulu, İznik Meslek Yüksekokulu, Yenişehir İbrahim Orhan Meslek Yüksekokulu, Orhangazi Meslek Yüksekokulu, Mennan Pasinli Meslek Yüksekokulu, Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu, Orhaneli Meslek Yüksekokulu, Keles Meslek Yüksekokulu, Harmancık Meslek Yüksekokulu, Büyükorhan Meslek Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Gemlik Necati Kurtuluş Denizcilik Yüksekokulu ve Devlet Konservatuarı Uludağ Üniversitesi’ne bağlı olarak eğitim vermektedir.

Bursa Teknik Üniversitesi

Bursa'nın ikinci devlet üniversitesi olarak eğitim faaliyetlerine devam eden Bursa Teknik Üniversitesi 2010 yılında kurulmuştur. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Orman Fakültesi,, Denizcilik Fakültesi ve İletişim Fakültesi Mimar Sinan Yerleşkesinde; Yabancı Diller Yüksekokulu, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ise Yıldırım Bayezid Yerleşkesinde bulunmaktadır. Bursa Teknik Üniversitesine Yakın Yurtları incelemek isterseniz Bursa Teknik Üniversitesi Yurt sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Mudanya Üniversitesi

Mudanya Üniversitesi, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu ile Mudanya ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Mudanya Üniversitesine yakın yurtları incelemek için Mudanya Üniversitesi Yurt sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Bursa Özel Yurtlar ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa'da hizmet veren özel yurtlardan Rengarenk Erkek öğrenci Yurdu, Ceren Yaşam Merkezi Kız ve Ceren Yaşam Merkezi Erkek üniversiteye yakın konumları ve hizmetleri ile Çok popüler seçim olarak öne çıkmaktadır. Bursa'da tüm liste için tıklayınız.

Bursa 2024 yılı bahar dönemi özel yurt fiyatları aylık en düşük 3.500 TL ile en yüksek 11.000 TL arasında değişmektedir.

Uludağ üniversitesi'ne yakın 15 adet öğrenci yurdu sitemizde yer almaktadır. Uludağ Üniversitesi yakın yurt detayları için tıklayınız.

Bursa'da 2024 yılı erkek yurdu fiyatları aylık en düşük 3.500 TL ile en yüksek 10.000 TL arasında değişmektedir.

Bursa'da 2024 yılı kız yurdu fiyatları aylık en düşük 4.000 TL ile en yüksek 11.000 TL arasında değişmektedir.