Orta Doğu Teknik Üniversitesi Odtü'ye Yakın Yurtlar

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne yakın özel öğrenci yurtları arıyorsanız sizin için yararlı olabilecek bilgiler yazımızdadır. “Ankara yurtları” hakkında bilgi almak için Ankara Kız Yurtları ve Ankara Erkek Yurtları sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, kısaca ODTÜ, 15 Kasım 1956’da “Orta Doğu Yüksek Teknoloji Enstitüsü” olarak eğitime başlamıştır. Türkiye ve Orta Doğu ülkelerinin kalkınması amacıyla kurulan ODTܒnün öğretim dili İngilizce’dir. Biri Ankara’da, biri Mersin’de, biri de Kıbrıs’ta olmak üzere toplam 3 yerleşkede eğitim faaliyetlerini yürütmektedir:

• Orta Doğu Teknik Üniversitesi Merkez Yerleşkesi
• Orta Doğu Teknik Üniversitesi Erdemli Yerleşkesi
• Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi

Ankara-Eskişehir yolu üzerindeki ODTܒnün tüm bölümleri Merkez Yerleşkesi’nde yer almaktadır. 5 fakültesi, 5 enstitüsü ve 5 meslek yüksekokulu bulunmaktadır. Fakültelerin tamamı, enstitülerin 4 tanesi ve meslek yüksekokulları Ankara’dadır. Deniz Bilimleri Enstitüsü Erdemli Yerleşkesi’ndedir. Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi’ndeyse 15 lisans ve 5 yüksek lisans programı bulunmaktadır. Ayrıca ODTܒnün Misafirhanesi, Aysel Sabuncu Yaşam Merkezi, Uludağ Eğitim ve Spor Tesisi, Misafirhane Konutları ve Lojmanları gibi sosyal tesisleri vardır. Ayrıca ODTÜ İngilizce eğitim veren bir üniversite olduğundan İngilizce yeterliliğiniz önemlidir. Eğer yeterli düzeyde İngilizce bilginiz yoksa hazırlık okumanız gerekmektedir. Bu da üniversite yaşamınızı bir yıl uzatacaktır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Kendi Yurdu Var mı?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerin merak ettiği soruların başında kendi yurdu olup olmadığı gelmektedir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi bünyesinde toplam 19 yurt bulunmaktadır:

• 1. Yurt (380 kişilik)
• 2. Yurt (372 kişilik)
• 3. Yurt (396 kişilik)
• 4. Yurt (396 kişilik)
• 5. Yurt (346 kişilik)
• 6. Yurt (338 kişilik)
• 7. Yurt (354 kişilik)
• 8. Yurt (476 kişilik)
• 9. Yurt (411 kişilik)
• Osman Yazıcı Kız Konukevi (214 kişilik)
• Faik Hızıroğlu Erkek Konukevi (184 kişilik)
• 12. Konukevi (312 kişilik)
• 15. Konukevi (316 kişilik)
• İsa Demiray Öğrenci Yurdu (604 kişilik)
• Faika Demiray Öğrenci Yurdu (628 kişilik)
• Refika Aksoy Öğrenci Yurdu (640 kişilik)
• 19. Yurt (694 kişilik)
• Lisansüstü Konukevi (372 kişilik)
• 16. Konukevi (227 kişilik)

Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi’nde de 4 tane yurt bulunmaktadır. Yurtların oda özellikleri, adres, telefon numarası ve ücret gibi bilgilerine üniversitenin sitesinden ulaşabilirsiniz. Yurt başvuruları ilan edilen tarihlerde üniversitenin sitesinden yapılmaktadır.

Arina Kız Öğrenci YurduÇankaya, Ankara
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Bu işletme özel popüler seçim olarak gösterilir.
Özel Popüler
Banyolu Suit Odalar Wi-Fi Ulaşıma Yakın, Merkezi Kahvaltı Ücretsiz

Arina Kız Öğrenci Yurdu bir Venüs Grup iştirakidir. Venüs Grup Ankara ve çevresinde sayısız projeye imza atmış; çok sayıda Rezidans ve Yurt işletmelerini; kalite standartlarını kriter alarak açılışa sunmuştur.

Özel Eylül Kız Öğrenci ResidenceÇankaya, Ankara
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok Popüler
Banyolu Suit Odalar Wi-Fi Merkezi Konum Ücretsiz Kahvaltı ve Akşam Yemeği

Baba evi kadar güvenli, anne eli kadar şefkatli, huzurun konforun Ankaradaki adresi olan Özel Eylül Kız Öğrenci Residence, öğrencilerin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek modern, rahat, huzurlu ve güvenli bir ortam sağlamaktadır.

Özel Bilim Kız Öğrenci YurduÇankaya, Ankara
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Bu işletme öğrenci bildirimlerine hızlı cevap veriyor.
Özel Popüler
Banyolu Suit Odalar Kızılay'ın Merkezinde!YemekhaneUlaşıma çok yakın!

Ankara'nın merkezi Kızılay'da; 2020 yılında metro duraklarının kesişiminde açılan Bilim Kız Öğrenci Yurdu yeni dönem kayıtları uygun fiyatlarla başlamıştır.

Alkın Kız Öğrenci Yurdu - EmekÇankaya, Ankara
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Wi-Fi Ulaşıma yakın Merkezi konum Kahvaltı Ücretsiz & Akşam Yemeği

Modern, kaliteli, disiplinli hizmet anlayışı, deneyimli, profesyonel ve güler yüzlü yönetim kadrosuyla 2000 yılında bugüne aynı çizgide hizmet vermektedir.

Pozitif Suites Kız Yaşam MerkeziEtimesgut, Ankara
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Banyolu Suit Odalar  Başkent Üniversitesine Yürüme Mesafesinde Hobi Mutfağı

4 yıldızlı otel konseptinde! Başkent üniversitesi yürüme mesafesinde Çankaya, Atılım, Odtü ve Hacettepe tek vesait. Ücretsiz servis, açık büfe kahvaltı, lüx akşam yemeği. Kapalı havuz, fitness salonu.

Cebeci Loft Kız Öğrenci EviÇankaya, Ankara
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
YF Özel İndirimi! Wi-Fi Ulaşıma yakın & Merkezi Kahvaltı & Akşam Yemeği

Ankara Hukuk Fakültesine 750 metre mesafede, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil; deneyimli personelleri ve konforlu odaları ile hizmet vermektedir. İşletme YurtlarFiyatlar.com öğrencilerine ek indirim yapmaktadır.

Özel Güneş Erkek Öğrenci Yurdu Çankaya, Ankara
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Banyolu Suit Odalar Wi-Fi Merkezi Konum  Ücretsiz Kahvaltı ve Akşam Yemeği

Özel Güneş Erkek Öğrenci Yurdu, öğrencilerimizin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek konfora sahip, modern, rahat, huzurlu ve güvenli bir ortam sağlamaktadır..

Yurt Akademi Kızılay Erkek ŞubesiÇankaya, Ankara
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Wi-Fi Ulaşıma yakın Merkezi konum Ücretsiz Kahvaltı ve Akşam Yemeği

Yurt Akademi Erkek Öğrenci Yurdu; merkez konumda, güvenilir, huzurlu bir yurt ortamı sağlamaktadır. Öğrenci memnuniyetini ön planda tutan "Yurt Akademi" uygun fiyatları ve 1-2-3-4 ve 5 kişilik oda seçenekleri ile hizmet vermektedir.

Ankara Duru Kız Öğrenci Yurtları Çankaya, Ankara
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Banyolu Suit Odalar Wi-Fi Merkezi Konum  Ücretsiz Kahvaltı ve Akşam Yemeği

Öğrencilerimizin konforunu, huzurunu ve mutluluğunu ön planda tutan bir anlayışla projesi hazırlanmış ve yönetim çalışan kadromuz da bu doğrultuda büyük bir titizlikle seçilmiştir.

Alkın Kız Öğrenci Yurdu - BahçelievlerÇankaya, Ankara
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Wi-Fi Banyolu Suit Odalar Ücretsiz Servis Odalarda Tv Etüd Salonu

Ankara Bahçelievler'de En Köklü Özel Kız Yurtları olarak hizmet vermektedir. Öğrencilerimizin rahat, güvenli ve konforlu bir ortamda olabilmeleri için tüm düzenlemeler özenle yerine getirilmektedir.

Konak Erkek Öğrenci YurduÇankaya, Ankara

Odalar detaylı tanıtılıyor.

Çok popüler
Açık Büfe Kahvaltı & Akşam YemeğiWi-Fi Ulaşıma yakın & Merkezi Konumda

Ankara'nın sevilen semti Emek'te, Gazi Üniversitesine ve Ankara Üniversitesine yürüme mesafesinde bulunmakta olup, diğer üniversitelere tek vasıtayla ulaşım imkanı sağlamaktadır. (Bahçelievler metro istasyonunun yanında)

Yurt Anka Erkek Yurdu - Cebeci ŞubeÇankaya, Ankara

Odalar detaylı tanıtılıyor.

Çok popüler
Banyolu Geniş Odalar Ulaşıma yakın, MerkeziAçık Büfe Kahvaltı & Akşam Yemeği

Anka Erkek Öğrenci Yurtları, Ankara Kızılay’da Meşale Grup Yapı Ticaret A.Ş. tarafından yüksek öğrenim öğrencilerine otel konforunda konaklama, rahat ders çalışma ortamları ve geniş sosyal alanlar sunmaktadır.

Özel Evin Erkek Öğrenci Yurdu
4 oda tipi 4,97 km
Özel Evin Erkek Öğrenci Yurdu
Emek Mahallesi Kazakistan Cad. No:42

Zemin etüdleri yapılmış güvenilir ve sağlam binasıyla, yeni eğitim ve ögretim yılında sizlere ailenizden uzak geçecek zamanınızda kendi eviniz kadar sıcak bir ortam sunacaktır. Konfor, huzur ile tecrübenin buluştuğu yerde sizi evinize bekliyoruz.

Çankaya Öğrenci Yurtları, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Odtü'ye Yakın Yurtlar
0-26 özel yurt listelendi. (0,01 saniye)

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne Yakın Özel Yurtlar

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne yakın özel öğrenci yurtları arıyorsanız ODTÜ Merkez Yerleşkesi’ne yakın yurtları ve yurt fiyatlarını yazımızda inceledik.

ODTÜ Merkez Yerleşkesi’ne Yakın Yurtlar

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Mimarlık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi ya da Mühendislik Fakültesi’ni kazandıysanız ODTÜ Merkez Yerleşkesi’nde öğrenim göreceksiniz. Ankara’nın merkezine 7 km uzaklıktaki Merkez Yerleşke Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Ankara-Eskişehir Yolu’nun güneyinde konumlanan yerleşkenin yakınlarında Metro’nun ODTÜ ve Bilkent istasyonları ile otobüs ve dolmuş durakları bulunmaktadır. Yolda çok fazla zaman kaybetmek istemiyorsanız öncelikli tercihinizin Çankaya Öğrenci Yurtları, Yenimahalle Öğrenci Yurtları ya da Bahçelievler Öğrenci Yurtları olmasını öneririz.

Çankaya Yurtları ve Yurt Fiyatları

Çankaya KYK Yurtları, Çankaya Özel Yurtlar ve Çankaya Apartlar üniversite öğrencilerinin barınmak amacıyla daha çok tercih ettikleri yerlerdendir. Çankaya’daki KYK Yurtları özel yurtlardan daha uygun fiyatlı olduğu için daha fazla tercih edilmektedir. Bununla birlikte odalardaki kişi sayısının fazla oluşu öğrencileri Çankaya özel öğrenci yurtlarına ve Çankaya apartlarına yönelmelerine neden olmaktadır.

Çankaya KYK Kız Yurtları ve Çankaya KYK Erkek Yurtları

Çankaya’daki KYK yurtları toplam 8 tanedir: Cebeci Erkek Yurdu, Tahsin Banguoğlu Yurdu, Mahmut Nedim Zapçı Yurdu, Yenişehir Yurdu, Nenehatun Yurdu, Emine Şerife Hanım Öğrenci Yurdu, Osman Tan Öğrenci Yurdu ve Beytepe Öğrenci Yurdu. KYK Yurtlarında kalmak isteyen öğrenciler dönem başıdna GSB’nin belirlediği tarihlerde e-Devlet üzerinden bu yurtlara başvurabilmektedir.

Çankaya Özel Öğrenci Yurdu

Çankaya ilçesinde çok sayıda üniversitenin yerleşkesi bulunduğundan çok sayıda öğrenci yurduna ev sahipliği yapmaktadır. "Çankaya Kız Yurdu" ve "Çankaya Erkek Yurdu" arayan öğrenciler yerleşkelerine yakın yurtları daha çok tercih etmektedir. Çankaya yurtlarını araştıran öğrenciler en çok yurdun okudukları üniversiteye yakınlığı, yurt çevresinin güvenliği ve yurt fiyatı gibi konuları daha çok merak etmektedir.

Çankaya Yurt Fiyatları

Çankaya yurt fiyatları yurdun bulunduğu konuma, öğrencilere sunulan olanaklara ve seçtiğiniz odanın kaç kişilik olduğuna göre değişmektedir. Yerleşkelere yakın yurtlar daha uzaktaki yurtlara göre çoğu kez daha pahalı olmaktadır. 2024 Bahar döneminde Çankaya yurt fiyatları aylık 5.000 TL ile 26.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. 4-6 kişilik oda fiyatları 5.000 TL’den başlamaktadır ve tek kişilik odalarsa yaklaşık 26.000 TL’dir. "Çankaya Kız Yurtları" ve "Çankaya Erkek Yurtları" arıyorsanız Çankaya Özel Öğrenci Yurtları için yerleşke seçerek yurt özellikleriyle oda bilgilerini inceleyebilir, ücretsiz SMS sistemimiz aracılığıyla bölgedeki yurt fiyatlarını öğrenebilirsiniz.