Marmara Üniversitesi'ne Yakın Yurtlar

Marmara Üniversitesini kazanan ya da tercih etmeyi düşünen öğrenciler için Marmara Üniversitesine yakın özel öğrenci yurtları hakkında merak edilenleri yanıtladık.

Marmara Üniversitesi Hakkında

Tarihi 1883 yılına dayanan Marmara Üniversitesi, Anadolu Yakasında 7 yerleşkede eğitim faaliyetlerini yürütmektedir.

  • Acıbadem Yerleşkesi
  • Göztepe Yerleşkesi
  • Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi
  • Anadoluhisarı Yerleşkesi
  • Kartal Yerleşkesi
  • Sultanahmet Yerleşkesi
  • Bağlarbaşı Yerleşkesi Mehmet Genç Külliyesi

Marmara Üniversitesi Kendi Yurdu Var mı?

Marmara Üniversitesini kazanan öğrencilerin merak ettiği soruların başında kendi yurdu olup olmadığı gelmektedir.

Göztepe Yerleşkesinde; 2 adet kız öğrenci yurdu bulunmaktadır. Özmen Aktar Kız Öğrenci Yurdu, 342 kişi kapasite ve Handan Ertuğrul Kız Öğrenci Yurdu 72 kişilik kapasiteyle hizmet vermektedir.

Mehmet Genç Külliyesi Öğrenci Yurtları; 534 erkek ve 726 kız öğrenciye barınma hizmeti vermektedir.

Yurt başvuruları ilan edilen tarihlerde üniversitenin websitesinden yapılmaktadır.

Novu Kız Öğrenci RezidansıZeytinburnu, İstanbul
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Bu işletme öne çıkan yurtlar arasında gösterilir.
Özel Popüler Seçim

Lüks YapıSuit OdalarÜniversitelere Yakın ! Ücretsiz KahvaltıÖne Çıkan!

Üniversite öğrencilerinin ihtiyaç ve beklentilerine göre tasarlanmış, yeni ve renkli bir yaşam alanı NOVU. Odaların hepsinde yatak, çalışma masası, dolap, banyo, tuvalet, koltuk ve buzdolabı bulunmaktadır.

Beşiktaş Academic House Kız Öğrenci YurduBeşiktaş, İstanbul
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Bu işletme öne çıkan yurtlar arasında gösterilir.
Çok popüler
Balkonlu Ferah OdalarÜniversitelere Yakın ! Ücretsiz Kahvaltı Öne Çıkan!

Seçkin ve güler yüzlü personelleri ile her yıl yüzlerce öğrenciye hizmet veren Academic House Kız Yurtları; Öğrencilerine evinin rahatlığını, sıcaklığını aratmayacak güvenli ve huzurlu bir aile ortamı hazırlamaktadır.

Eduka Florya Erkek Öğrenci YurtlarıKüçükçekmece, İstanbul
Bu işletme tarafımızdan ziyaret edilmiştir.
Odalar detaylı tanıtılıyor.
Çok popüler
Ücretsiz KahvaltıÜniversitelere Yakın! Fitness Salonu KütüphaneMutfak

2009 yılından bu yana öğrenci odaklı işletme anlayışıyla çalışmaktadır. Yüksek yaşam standardı ve konforuyla toplam 36 oda ve 65 kişilik konaklama kapasitesiyle hizmet sunuyor.

Turkuaz Maltepe Erkek Yurdu
6 oda tipi 11,08 km
Turkuaz Maltepe Erkek Yurdu
Cevizli Mahallesi Bağdat Caddesi No:504

Turkuaz Öğrenci Yurdu, eğitimde yüksek standartları hedefleyen, ahlaklı ve erdemli bir üniversite neslinin yetişmesini misyon edinmiş, anlayışlı yönetimi ve deneyimli personeliyle siz değerli öğrencilerimize en iyi hizmeti sunmayı kurum politikası olarak benimsemiştir. Açık büfe kahvaltı (ücretsiz), akşam yemeği (ücretli) olarak sunulmaktadır.

Maltepe Öğrenci Yurtları, Marmara Üniversitesi'ne Yakın Yurtlar
Turkuaz Maltepe Kız Yurdu
4 oda tipi 7,53 km
Turkuaz Maltepe Kız Yurdu
Aydınevler Mah. Selçukbey Cad. No: 44

Turkuaz Öğrenci Yurdu, eğitimde yüksek standartları hedefleyen, ahlaklı ve erdemli bir üniversite neslinin yetişmesini misyon edinmiş, anlayışlı yönetimi ve deneyimli personeliyle siz değerli öğrencilerimize en iyi hizmeti sunmayı kurum politikası olarak benimsemiştir.

Maltepe Öğrenci Yurtları, Marmara Üniversitesi'ne Yakın Yurtlar
0-12 özel yurt listelendi. (0,01 saniye)

Marmara Üniversitesine Yakın Yurtlar

Marmara Üniversitesine yakın yurt arıyorsanız öncelikle bölümünüzde zorunlu hazırlık programı var mı bunu öğrenerek başlayalım. Şayet hazırlık okuyacaksınız en az bir yıl Kadıköy’de bulunan Göztepe Yerleşkesinde öğrenim göreceksiniz.

Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesinde; Eğitim, Fen-Edebiyat, İktisat, İşletme, İletişim, Hukuk, Uygulamalı Bilimler, Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Yabancı Diller, Adalet Meslek Yüksekokulu veya Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu bulunmaktadır. Bu yerleşke özelinde bakarsak, öğrenci yurdunuzu seçerken cevap vermeniz gereken ilk soru yurttan ne beklediğiniz. Okuluma yakın olsun, ücret önemli değil ya da yakın olsun ben 4 kişilik odada da kalırım diye düşünüyorsanız en iyi seçenek Kadıköy olacaktır. Bu seçim için Kadıköy Kız Yurtları veya Kadıköy Erkek Yurtları sayfamıza göz atabilirsiniz. Zamandan feragat edebilirim ücret de çok yüksek olmasın derseniz; Üsküdar, Ümraniye, Maltepe, Kartal özel yurtlara da göz atabilirsiniz. Göztepe Yerleşkesi çevresinde bulunan otobüs duraklarından Anadolu yakasında bir çok ilçeye hatta Taksim’e İETT otobüsleriyle ya da minibüsle ulaşabilirsiniz.

"Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini" kazandıysanız; Acıbadem Yerleşkesinde öğrenim göreceksiniz. Bu yerleşke için de bütçenize göre Kadıköy, Üsküdar hatta Ümraniye yurtlarını tercih edebilirsiniz. Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji Fakültelerinden birini kazandıysanız Recep Tayyip Erdoğan Külliyesinde haliyle Maltepe’de öğrenim göreceksiniz. Bu durumda yurt tercih ederken başta Maltepe yurtları olmak üzere; Kartal, Üsküdar, Kadıköy veya Pendik özel yurtları inceleyebilirsiniz.

"Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Yerleşkesinde" bulunan Spor Bilimleri Fakültesinde öğrenim görecekseniz Beykoz yurtları sizin için hem konum olarak hem de ekonomik açıdan en uygun seçenek olacaktır. Beykoz kız yurtları ve Beykoz Erkek Yurtları için sayfamızda yer alan yurtları inceleyebilirsiniz. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna yakın yurt arıyorsanız Kartal Yerleşkesine yakın Kartal özel yurtlar sizin için en iyi seçenek olacaktır. Kartal Yerleşkesi D100 karayolu kenarında bulunduğundan Pendik ve Maltepe Yurtları da rahatlıkla seçebilirsiniz.

Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Finansal Bilimler Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi veya Sağlık Bilimleri Enstitüleri Kartal’da bulunan Mehmet Genç Külliyesinde yer almaktadır. "Mehmet Genç Külliyesine Yakın yurtlar" için Kartal yurtları, Pendik yurtları ve Maltepe yurtları inceleyebilirsiniz. İlahiyat Fakültesini kazandıysanız Bağlarbaşı Yerleşkesinin içinde bulunduğu Üsküdar Altunizade’de öğrenim göreceğinizden bu bölgede bir yurt bulmanız faydalı olacaktır. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin Bağlarbaşı Metro durağına yakın olması öğrencilerin Üsküdar yurtları, Kadıköy yurtları ve Ümraniye yurtlarını tercih etmesine olanak sağlamaktadır.

Marmara Üniversitesi Yurt Fiyatları

"Marmara Üniversitesi Yurt Fiyatları" yurdun bulunduğu konuma, kampüse mesafesine, odada bulunan kişi sayısına, akşam yemeği olup olmamasına göre değişkenlik göstermektedir. 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında en düşük 3.500TL ile en yüksek 9.000TL arasında değişmektedir.

Marmara Üniversitesi Öğrenci Yurtları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Marmara Üniversitesi'ne yakın öğrenci yurtlarının fiyatları 2023 yılında ortalama 20.000 TL ile 150.000 TL arasında değişmektedir. Yerleşke seçerek ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Marmara Üniversitesi öğrencilerinin kalabileceği birçok öğrenci yurdu vardır.

Marmara Üniversitesi yerleşkelerine yakın birçok öğrenci yurdu vardır.

Marmara Üniversitesi için 2022 yılı aylık en düşük ücretli kız ve erkek öğrenci yurtları Kadıköy'de 2.900 TL, Üsküdar'da 3.200 TL, Maltepe'de 2.100 TL ve Fatih'te 2.400 TL civarındadır. Tüm yurt fiyatlarını öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.